• BIST 1.408
 • Altın 461,186
 • Dolar 8,0625
 • Euro 9,6585

  Başkan Delican ve AK Gençlik Tarihi Meydanda Cumhuriyet İçin

  Başkan Delican ve AK Gençlik Tarihi Meydanda Cumhuriyet İçin
  AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ve Gençlik kolları; İzmir halkıyla "Cumhuriyet'i böyle kurduk, böyle koruduk" başlıklı kitapçığı İzmir halkıyla buluşturdu.

  BAŞKAN DELİCAN VE AK GENÇLİK TARİHİ MEYDANDA CUMHURİYET İÇİN

  AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ve Gençlik kolları; İzmir halkıyla "Cumhuriyet'i böyle kurduk, böyle koruduk" başlıklı kitapçığı İzmir halkıyla buluşturdu. Cumhuriyet kutlamaları resmi törenine katıldıktan sonra gençlerle bir araya gelen Başkan Delican;  ‘Kısa bir süre önce bir kez daha tarih yazan meydan' olarak tabir ettiği Konak Meydanı'nda; kitapçık dağıtarak, vatandaşlarla sohbet etti.

  İzmirli hemşerilerinin Cumhuriyet Bayramlarını kutlayan Delican; " Cumhuriyet'in 93. yılını; Atalarımızın emanetine, Cumhuriyete ve demokrasimize sahip çıkma başarısını göstermenin onuruyla kutluyoruz. Bu kitapçığı vatansever İzmirli hemşerilerimizle buluşturmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. " diye konuştu.

  KADERİN ÜSTÜNDE BİR KADER...
  Konak Meydanı'nda Türk bayraklı tişörtler giymiş Ak gençlikle birlikte; Ulusal Kurtuluş Savaşı'ndan demokrasi nöbetlerine Türk milletinin acılar ve zaferlerle dolu öyküsünü buluşturduklarını söyleyen AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; İzmir'in Cumhuriyet tarihindeki işgal, kurtuluş ve kuruluş eksenindeki önemine dikkat çekerek;  Demokrasi nöbetlerindeki öncü gücü ile ikinci kez öne çıktığını söyledi.

  "Bu memleket; "Kaderin üstünde bir kader vardır"ı göstermiş, kendi yazgısını Allah'ın izniyle yaratmış, değiştirmiş bir memlekettir. Makus tarihine ve talihine teslim olmadıysa bu Gazi Mustafa Kemal'in dik ve kararlı önderliği, Türk Milletinin eşsiz iradesi ile olmuştur. Bu millet bu nedenle daha da mukaddestir." diye konuşan Başkan Delican sözlerini şöyle sürdürdü;

  "Biz bu çalışmayı yaparken; bu ülkenin, vatanın bir ferdi, ulusal bağımsızlık mücadelesini dünyayı dize getirecek dirayette vermiş bir ecdadın torunları olarak heyecanla hazırladık. Öyle ki; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın sıkça tekrar ettiği ve şairin dizelerindeki gibi... 'Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır... Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır... Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır.'  Bu millet uyanışların en büyüğünü başarmış, küllerinden doğmayı tarih boyunca bilmiş bir millettir. Büyük zaferin de sahibidir; 15 Temmuz darbe girişiminin kalkanı, vatanımızın ve demokrasimizin yılmaz bekçisidir. "

  HESABA KATAMADILAR...
  Malazgirt'ten, Çanakkale'ye, Dumlupınar'a bu toprakları yağmalamak isteyen, manda yapmak isteyen düşmanın, Türk milletinin basiretini hesaba katamayarak nasıl bir hezimet yaşadığını hatırlatan Başkan Delican; şunları söyledi; " Kitapçığımızda da bunun altını çizdik. Atatürk'ün dediği gibi; ' Özgürlük Türk milletinin karakteridir.' Gerçekten öyle. Bu Orta Asya'dan bugüne hiç değişmemiş. Bugün de öyle. İçerde ya da dışarda; vatanımız üstünde iştah kabartan düşman işte bunu hesaba katamıyor. Biz aslında, tarih boyunca bir, diri ve iri olma özelliğini taşımışız, bugün mü teslim olacağız! Türkiye Cumhuriyeti Devleti; milletin iradesi ile sandıktan 15 yıldır çıkan ve sorumluluğunu gayet iyi bilen AK Parti iktidarı buna pabuç bırakmaz. Dün olduğu gibi, bugün de bırakmaz. Bırakmadı da. Liderlerinin, Başkomutanın, Başbakanının çağrısı ile şaha kalktı. Bu meydan 15 Temmuz gecesinden başlayarak, ferdi mücahitlerle doldu taştı. Esir edeceklerini sandılar, bir büyük gaflete düştüler,  sızdıkları her zerreden sökülüp atılacaklarını hesaba katamadılar. "

  İZMİR BU DAVANIN MİĞFERİ, YOL HARİTASIDIR...
  "Cumhuriyet'in kalesi olan İzmir; şimdi, büyük ve güçlü bir Türkiye yaratma davamızda da miğferdir, inanıyorum." diyen AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; İzmir'in en can alıcı değerlerimizin koruyucusu olduğu kadar, yol gösterici olduğunu da vurguladı. Delican; sözlerine şöyle devam etti; "Bunu her zaman söylüyoruz. İzmir; öncüdür. Akdeniz'in incisidir. Mustafa Kemal Atatürk " İlk hedefiniz Akdeniz'dir. İleri! " derken öngörüsünü ortaya koymuştu. AK Parti hükümeti de yıllardır bunu söylüyor. Şehrimiz, ülkemizin en büyük penceresi. Elbette bu memleketin her karışı çok değerli. İzmir'in farkı; konumlanması ve taşıdığı kentsel potansiyeller kadar hoşgörüsünde, toplumsal duyarlılıklarında. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız ki bu kentin vekilidir, bu kentten seçilmiş bir başbakandır, İzmir'i bu gerçekten hareketle ayrımsız kucaklamaktadırlar ve hizmet  seferberliği yaratmışlardır. İzmir'i kısa vadede şaha kaldıracak şehir hastanesi projesi de bunu gösterttirmiştir."

  SÖZ KONUSU VATANSA, AKLIN YOLU...
  AK Parti İzmir İl başkanı Bülent Delican; Gazi Mustafa Kemal'in, büyük zafer ve Cumhuriyet'in ilanının ardından, 1930 yılında bir meclis konuşmasında söylediği sözlere atıfta bulunarak şunları söyledi;  " O dönemin koşullarında, bir milletin kuruluşu için büyük önder; yurt birliği, siyasi varlıkta birlik, ahlaki ve tarihi karabet gibi kriterler ortaya koymuştur. biz de tek vatan, tek millet, tek bayrak ve tek devlet diyoruz. Demek ki; söz konusu vatansa; birlik ve teklik esastır. İyi bu ecdadın nesliyiz. İyi ki; bugün de güçlü ve vatanına milletine tavizsiz sahip çıkan önderlere sahibiz. Bu tutarlı ve dik duruş, o gün olduğu gibi bugün de;  düşmana, darbeciye, işgalciye, haine geçi vermeyecektir. Yeter ki biz inancımızı kaybetmeyelim, millet olarak hükümetimizin yanında olalım. "

  KUTLU VE DAİM OLSUN...
  AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; Türk milletinin ve İzmirli hemşerilerinin Cumhuriyet Bayramı'nı kutlarken şunları da sözlerine ekledi;  " Cumhuriyet ve demokrasi yolunda canını hiçe sayan her bir şehidimizin anısı önünde saygıyla eğiliyorum. Dualarımız ve şiarımız onlarla. Gazilerimizi minnetle selamlıyorum. her biri kılavuzumuz. Cumhuriyet'in 93. yılı bu vatanın her evladı için kutlu olsun, daim olsun."

  GENÇLİĞE ÇAĞRI...
  Konak Meydanı'ndan başlayarak; hafta boyunca şehrin başka noktalarında  il yöneticileri,  gençlik ve kadın kolları ile birlikte halkla bir araya gelerek Cumhuriyet'in 93. yılı özel çalışmalarını paylaşacağını belirten Başkan Delican; gençliğe de bir çağrıda bulundu; "Bizim neslimiz, tarihine de vatanına da sahip çıktı, çıkıyor. Emanetine sahip çıkıyor. Gençlerimiz de bu bilinçte, görüyorum. Şimdi yapılması gereken ve en çok onlara düşen büyük sorumluluk; Cumhuriyet'in 100. yıl hedefine kitlenmektir. Büyük, güçlü ve bağımsız Türkiye'nin inşası için onların heyecanına ve öngörüsüne ihtiyacımız var. Alanları terk etmesinler. Geleceklerine sahip çıksınlar." diyen Delican; önümüzdeki günlerde; gençlikle daha sık buluşacakları bir dizi etkinlik planladıklarını da söyledi./ EGE BASIN GRUBU

   

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.